Mide Botoksu

Türkiye’de ve dünyada giderek popüler hale gelen mide botoksu ile fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Ameliyatsız zayıflama yöntemi olan mide botoksu, endoskopi eşliğinde uygulanmaktadır. Sedasyon (bayılma) yöntemi ile yaklaşık 10 dakikada işlem uygulanır. Yarım saat sonra taburcu olup hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Mide botoksu İzmir’deki özel hastane ve tıp merkezlerinde uygulandığı gibi isterseniz İstanbul ve Antalya’daki anlaşmalı merkezlerde uygulanabilmektedir.

Mide Botoksu Nedir?

Mide botoksu ameliyatsız zayıflama yöntemlerindendir. Midenin çalışması yavaşlatılarak tokluk süresi uzatılır. Daha konforlu ve etkili bir zayıflama sağlanır.

Mide Botoksu Nasıl Uygulanır?

Mide botoksu endoskopi eşliğinde uygulanır. Midenizin içi kontrol edilir, engel bir durum yoksa işleme geçilir. Yaklaşık 10 dakikada işlem tamamlanır. 30 dakika sonra hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Mide Botoksu Nerede Yapılıyor?

Mide Botoksu İzmir’de özel hastane ve tıp merkezlerinde uygulanabilir. İşlem endoskopi ünitesinde yapılır. Muayenehanede yapılamaz.

Mide Botoksunun etkisi nasıl oluyor?

Mide botoksunun etkisi iki gün sonra başlar, yaklaşık 10. günde maksimum etkiye ulaşır. Ortalama 6 ay devam eder. Bu süre boyunca uygulayacağınız beslenme ve egzersiz programları ile başarıya ulaşmanız planlanır. Mide botoksunun etki süresi boyunca diyetisyen takibinde olmanız çok önemlidir. İyi takip size başarılı kilo kaybını sağlayacak. Botoksun etkisiyle mide kaslarının çalışması yavaşlar. Gıdalar midede daha uzun süre kalır. Kendinizi daha uzun süre tok hissedersiniz. Verilen beslenme programına daha rahat uyarsınız. Kilo verme süreciniz daha konforlu geçer.

Mide Botoksunun Zararı var mı?

Botoks yıllardır insan vücudunda uygulanan bir ilaçtır. Etkisi sadece uygulandığı alanda görülür. Vücuda dağılmaz. Sistemik bir yan etkisi yoktur.

Mide botoksu gebe veya emzirenlere uygulanabilir mi?

Mide botoksu gebelere uygulanamaz. Emziren annelere değerlendirildikten sonra uygun olursa uygulanabilir.

Mide Botoksunun fiyatı nedir?

Mide botoksunun fiyatı işlemi yapacağımız şehire ve hastaneye göre değişmektedir. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.